За традицією у кожен 256-й день року в світі відзначають день програміста. Вітаємо усіх причетних до code-життя з професійним святом!
Вперше запропонував святкувати День програміста голова видавництва “Компютерра” Дмитро Мендрелюк у далекому 1996 році. Тоді планувалося святкувати цю дату в першу п’ятницю вересня і назвати її “Чистою п’ятницею”. Але трохи пізніше, в 2002 році співробітники веб-студії “Паралельні технології” Валентин Балт і Михайло Червяков висловили оригінальну ідею про визнання 256-го дня року святом програмістів.
Програміст — звучить не просто гордо, а прибутково та престижно. Сьогодні вони можуть творити таке, що ще кілька десятиліть тому людство не могло собі навіть уявити.
Усе, з чим ми стикаємося за комп’ютером — результат роботи програмістів. Крім того, практично кожен електронний пристрій — від пульта дистанційного керування до складних промислових верстатів з програмним керуванням — проходить через руки цих фахівців.
Проте, як і в усіх професіях, існують переваги та недоліки.
Переваги:
- для освоєння професії потрібно володіти аналітичним складом розуму, бажанням і доступом до навчального матеріалу;
- високий рівень оплати праці;
- постійне збільшення попиту в грамотних фахівцях. У порівнянні з іншими професіями, можна претендувати на досить високу зарплату. Вимоги до віку та досвіду не такі жорсткі;
- можливість віддаленої роботи, самостійного пошуку проектів;
- хороші знання предметної частини надають можливість перекваліфікації в суміжних областях.
Недоліки:
- робота програмістом досить молода, здебільшого в ній зайняті люди не старші 40 років;
- хоча професія передбачає комунікабельність, спілкування може зводитися до професійних розмов з колегами і начальством;
- головний мінус – сидяча робота за комп’ютером.
Хочемо побажати цифровим гуру цікавих завдань, якнайменше багів та завжди вдалої компіляціі програм!