Підсекція “Програмні системи та технології”

Підсекція “Програмні системи та технології”

У межах наукової конференції студентів і магістрантів за підсумками НДР у 2024–2025 н.р. відбулося засідання підсекції “Програмні системи та технології” секції “Інновації в комп’ютерних науках”. 

Захід пройшов в аудиторії 28 фізико-математичного факультету під керівництвом  кандидата технічних наук, доцента, доцента Олександра СЛОБОДЯНЮКА та кандидата педагогічних наук, старшого викладача, Марини МЯСТКОВСЬКОЇ. 

Програма підсекції охопила 9 наукових доповідей, присвячених сучасним розробкам у сфері програмних технологій:

 Юлія СУРЖЕНКО (керівник — Тетяна ПИЛИПЮК) представила автоматизовану систему управління курсами підвищення кваліфікації. Система дозволяє ефективно планувати та організовувати навчальні курси для педагогів та керівників закладів освіти.

 Владислав КОСТИНЮК (керівник — Олександр СЛОБОДЯНЮК) запропонував архітектуру хмарного сервісу для збору та обробки даних IoT-пристроїв. Сервіс підтримує масштабовану інфраструктуру для аналізу великих обсягів даних з розумних пристроїв.

 Антон ГРІНЕВИЧ (керівник — Олена СМАЛЬКО) проаналізував сучасні технології створення реалістичних зображень у віртуальних середовищах. У роботі розглянуто методи рендерингу, які покращують візуальну якість в іграх і VR-додатках.

 Юлія ЧЕРВАТЮК (керівник — Марина МЯСТКОВСЬКА) презентувала систему роботи з базою даних реабілітаційного кабінету. Проєкт орієнтований на автоматизацію запису, зберігання та обробку даних пацієнтів.

 Михайло КОСІНОВ (керівник — Марина МЯСТКОВСЬКА) представив особливості написання автоматизованих тестів за допомогою Playwright. Він підкреслив основні переваги цієї бібліотеки, зокрема, щодо ефективного та гнучкого автоматизованого тестування вебзастосунків.

 Дмитро ЗЕЛІНСЬКИЙ (керівник — Оксана КУШНІР) дослідив використання Google RPC (gRPC) у реальному часі. Система дозволяє забезпечити швидку та захищену передачу даних у складних розподілених сервісах.

 Віктор КНЯГНИЦЬКИЙ (керівник — Марина МЯСТКОВСЬКА) представив систему віртуальної реальності для демонстрації сувенірної продукції. Проєкт дозволяє користувачам віртуально переглядати товари, що є актуальним для сфери туризму.

 Даніїл КУШНІР (керівник — Тетяна ПИЛИПЮК) порівняв розробку на Python і JavaScript. Він акцентував увагу на перевагах кожної мови в контексті веброзробки.

 Юліана НЕКРАСОВА (керівник — Тетяна ПИЛИПЮК) провела оцінку продуктивності, безпеки та застосування Python, C++ та Rust. Вона надала чіткі рекомендації щодо вибору мови під конкретні задачі в ІТ.

Засідання пройшло у теплій, науковій атмосфері з жвавими дискусіями, обміном ідеями та практичними рекомендаціями. 

Щиро дякуємо доповідачам за цікаві виступи! Бажаємо подальших успіхів у дослідницькій діяльності!