Науково-практичний семінар “Освітні програми за спеціальністю F3 Комп’ютерні науки”

Науково-практичний семінар “Освітні програми за спеціальністю F3 Комп’ютерні науки”

12 лютого відбувся науково-практичний семінар “Освітні програми за спеціальністю F3 Комп’ютерні науки” присвячений актуальним питанням підготовки фахівців у сфері інформаційних технологій, сучасним тенденціям та перспективам розвитку освітніх програм, а також обміну досвіду та ідеями. Організаторами заходу стали кафедра комп’ютерних наук, Громадська організації “ІТ Кам’янець” та КУ “Агенція місцевого економічного розвитку “Друкарня змін””.

Під час заходу гаранти освітніх програм, завідувач кафедри комп’ютерних наук Віталій ІВАНЮК та доцент кафедри комп’ютерних наук Тетяна ПИЛИПЮК, представили освітні програми спеціальності F3 Комп’ютерні науки магістерського та бакалаврського рівнів, які націлені на підготовку висококваліфікованих фахівців для сучасного ринку ІТ-галузі.

Старший викладач кафедри комп’ютерних наук Марина МІСТКОВСЬКА та менеджер КУ “Агенції місцевого економічного розвитку “Друкарня Змін”” Твердислав ФІЛАТОВ презентували результати роботи наукових гуртків кафедри комп’ютерних наук та запланованих заходів спільно з Громадською організацією “ІТ Кам’янець” та КУ “Агенція місцевого економічного розвитку “Друкарня змін””.

Особливу увагу привернули результати анкетування здобувачів вищої освіти та випускників, які висловили думки щодо якості освіти, актуальності програм та рівня підготовки здобувачів вищої освіти, що допоможе викладачам та роботодавцям краще зрозуміти потреби молодих фахівців та очікування щодо працевлаштування.

Особливий інтерес викликали дві панельні дискусії.

Перша, під назвою “Влада, освіта та ІТ-бізнес: шляхи співпраці”, у якій взяли участь: Вадим МЕНДОГРАЛО, заступник міського голови; Вадим ПОНЕДІЛОК, адміністратор систем ТОВ «Мережа Ланет»; Денис ГОНЧАР, CEO Web Art Work; В’ячеслав ТАРАРІН, заступник директора ТОВ Логік-Ленд; Олексій ТАРАСОВ, CRH Ukraine, IT Manager; Володимир ФЕДОРЧУК, професор кафедри комп’ютерних наук; Анна РИБАЧУК, HR HebronSoft, була присвячена взаємодії між державними установами, освітніми закладами та ІТ-компаніями, обговорювалися можливі напрями співпраці для розвитку освітніх програм, що відповідатимуть вимогам ІТ-індустрії та ринку праці загалом. Роботодавці розповіли про вимоги до сучасних фахівців, а також про можливості стажування та працевлаштування здобувачів освіти, як під час навчання, так і після його завершення. Вони підкреслили важливість зв’язку між університетською освітою та практичними навичками.

Друга дискусія – “Студенти погляд у майбутнє”, у якій взяли участь: Михайло КОСІНОВ, здобувач вищої освіти 1 курсу другого (магістерського) рівня; Леонід СМОТРИКОВСЬКИЙ та Владислав ЛЕВЧУК, здобувачі вищої освіти 3 курсу першого (бакалаврського) рівня; Олексій ЖОЛТОВСЬКИЙ та Владислав ОЛІШИНСЬКИЙ, випускники спеціальності Комп’ютерні науки, зосереджувалася на перспективах, які відкриваються перед сучасними здобувачами вищої освіти та на їх баченні майбутнього ринку праці. Випускники та здобувачі вищої освіти поділилися своїми поглядами на те, як підготовка в закладі вищої освіти допомагає їм зробити перші професійні кроки.

Підведенням підсумків та заключним словом декана фізико-математичного факультету робота семінару завершилася. Катерина ГЕСЕЛЕВА наголосила на ключових моментах заходу, подякувала учасникам за активну дискусію та закликала до подальшої співпраці.

Семінар став важливою платформою для обміну думками та ідеями, а також для налагодження контактів між науково-педагогічними працівниками, здобувачами вищої освіти, випускниками та роботодавцями.