Студентський потенціал: Кращі дипломні проєкти на кафедрі комп’ютерних наук

Тема: «Моделювання електромеханічної системи, що містить синхронний електродвигун з кігтєподібними полюсами».

Робота виконувалась під науковим керівництвом професора кафедри комп’ютерних наук, доктора технічних наук, Федорчука Володимира Анатолійовича. У процесі виконання бакалаврської роботи Ковальським Миколою було проведено моделювання електромеханічної системи, яка побудована на основі синхронного електродвигуна з кігтєподібними полюсами. Основна увага приділялась вивченню особливостей роботи системи із використанням її математичного опису та аналізу динаміки шляхом комп’ютерного моделювання. Для симуляції використовувалось програмне забезпечення Scilab/xcos, що дозволило детально вивчити поведінку системи в різних режимах, в тому числі близьких до аварійних.

Результати моделювання продемонстрували, що електродвигуни з кігтєподібними полюсами мають високу ефективність енергоперетворення та достатній запас стійкості, що є особливо важливим для застосувань, де потрібна максимальна продуктивність з мінімальними енергетичними затратами. Дослідження підтвердило доцільність використання безконтактних синхронних електродвигунів із зовнішніми магнітопроводами та кігтєподібними полюсами в електроприводах для верстатів-гойдалок глибинних насосних установок. Отримані результати сприяють подальшому розумінню особливостей автоматизованих електроприводів та їхнього потенціалу в промислових застосуваннях, відкриваючи нові можливості для автоматизації та управління системами.

Вітаємо нашого студента з успішним завершенням навчання та відмінним результатом!